12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Vdes nga Covid-19 komediani britanik, Tim Brooke-Taylor

Vdes nga Covid-19 komediani britanik, Tim Brooke-Taylor
Ka vdekur nga koronavoirusi në moshën 79 vjeçare komediani britanik Tim Brooke-Taylor, ka konfirmuar agjenti i tij për BBC.

Ylli britanik, i njohur për “The Goodies”, dhe “I’m Sorry I Haven’t A Clue”, ka vdekur të dielën.

Brooke-Taylor, ka qenë pjesë e skenës për gjashtë dekada, që nga viti 1960.

Në një deklaratë agjenti i tij ka thënë, “me trishtim të madh ju njoftojmë se ka vdekur Tim nga Covid-19. Ai ishte një klient i jashtëzakonshëm dhe ishte kënaqësi ta përfaqësoja. Jemi mirënjohës së kemi aq shumë punë të tij që t’i shfaqim, lexojmë apo dëgjojmë”.

Më Shumë

Shtëpia ku lindi Hitleri tani do të shndërrohet në qendër policësh

Shtëpia në Austri në të cilën lindi Adolf Hitleri do të përdoret për trajnimin e oficerëve të policisë mbi të drejtat e njeriut. Qeveria bleu...

Inzaghi do të jetë trajner i Interit edhe sezonin e ardhshëm

Drejtori ekzekutiv i Interit, Beppe Marotta, i ka dhënë mbështetjen e tij të plotë Simone Inzaghit. Ai ka thënë se Inzaghi do të jetë 100%...

Lajmet e Fundit