16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Vdes portieri legjendar i Chelseat

Chelsea ka njoftuar vdekjen e ish-portierit Peter Bonetti, i cili ndërroi jetë në moshën 78-vjeç pas një beteje me sëmundjen afatgjatë.

Njeriu me nofkën ‘Cat’ për shkak të reflekseve të tij të shkëlqyera është paraqitur në 729 ndeshje për Chelsea gjatë dy periudhave në klub, duke e vendosur atë të dytin në listë me më së shumti paraqitje.

Bonetti gjithashtu bëi shtatë paraqitje për Anglinë dhe shërbeu si numri dy pas Gordon Banks gjatë triumfit në Kupën e Botës 1966. Bonetti ndërroi jetë pas një sëmundje afatgjatë.

Më Shumë

24 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj

Sot, bëhen 24 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj. Çoçaj ka rënë dëshmor në Gjonaj të Hasit. Bashkëluftëtarët e kanë çmuar lartë figurën e tij. Zenun...

Votohet reforma zgjedhore

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, votuan në parim projektligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës. 86 vota ishin për. Kundër votoi deputeti...

Lajmet e Fundit