15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Vdes pioneri i repit Biz Markie

Reperi Biz Markie ka vdekur në moshën 57 vjeçare.

Markie, emri i vërtetë i së cilit ishte Marcel Theo Hall, ka qenë reper, producent dhe DJ, por do të mbahet mend përgjithmonë për këngën e tij të çuditshme të 1989-ës, “Vetëm një shok”, shkruan ABC News.

“Me pikëllim të thellë ju njoftojmë që këtë mbrëmje, pranë gruas së tij Tarës, pionieri i hip-hopit, Biz Markie, ka vdekur”, kanë thënë përfaqësuesit e tij në një deklaraë.

“Jemi mirënjohës për thirrjet e shumta dhe lutjet e mbështetjes që i kemi marë gja kësja kohe të vështirë”.

Më Shumë

Edy Reja nuk do të jetë më trajner i Kombëtares

“Nuk do të ketë një divorc të sforcuar me Edy Reja-n”, kështu u shpreh Armand Duka përpara sfidës me Izraelin, sigurisht kjo ishte një...

Ministria publikon çmimet e derivateve

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme. Siç njofton ministria, çmimi maksimal i lejuar...

Lajmet e Fundit