3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Vdes reperi amerikan Coolio, i hitit “Gangsta’s Paradise”

Reperi i njohur amerikan, Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare në Los Angeles, ka konfirmuar menaxheri i tij.

Artisti, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr, vdiq në shtëpinë e një miku, tha menaxheri i tij për një kohë të gjatë, Jarez Posey, për Associated Press dhe media të tjera, duke përfshirë TMZ, Rolling Stone dhe Variety.

Shkaku i vdekjes nuk u konfirmua dhe një kërkesë e The Guardian drejtuar menaxherit të tij për një koment nuk u kthye menjëherë.

Coolio është më i njohur për këngën e tij të vitit 1995, “Gangsta’s Paradise“, për të cilën ai fitoi një çmim Grammy për performancën më të mirë solo rap. Hiti erdhi nga kolona zanore e filmit të Michelle Pfeiffer “Dangerous Minds” dhe u shfaq në këngën e Stevie Wonder të vitit 1976 Pastime Paradise.

Ai u nominua për pesë Grammy të tjerë gjatë një karriere që filloi në fund të viteve ’80.

Më Shumë

Të dielën borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas IHMK-së, të dielën parashihet të bie borë në viset...

Gjendet 25-vjeçarja nga Rahoveci, policia thotë se iku nga shtëpia e burrit për të bashkëjetuar me një tjetër

Policia njofton se e njëjta është hasur e shoqëruar nga një burrë me të cilin bashkëjeton që nga koha kur është larguar nga shtëpia...

Lajmet e Fundit