13.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Vëllezërit nga Vraniçi i Suharekës fjalosen për programe televiziv, përdoret edhe arma

Dy vëllezër të fshatit Vraniç të Suharekës janë fjalosur mes vete për programe televiziv

Dëshmitar i ngjarjes ka qenë babai i tyre.

Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Vesel Gashi, njoftoi se në këtë fjalosje është përdor edhe arma.

“I dyshuari ngritët dhe shkon në dhomën e tij, e merr revolen, për të cilën posedon leje, dhe del në oborr duke gjuajtur në ajër”, tha ai për RTV Besa.

Sipas tij, me këtë veprim viktima është ndier i kanosur nga i dyshuari.

“Policia ka dal në vend ngjarje dhe janë marr me rastin. Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një armë,  dy karikatorë dhe gëzhojë të plumbave./PrizrenPress.com/

 


Bëhu me banes në super lokacion, pranë qendrave tregtare “Galeria Shopping Mall, dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.
Kontakti:
Mob: +383 44 128 112
Email: [email protected]
Ëeb: ëëë.renelualtahiri.com

Më Shumë

Në Srebrenicë bie shi

Enver Sulaj Varret janë shtrirë në fushën e gjerë Ngado t'i shohësh të del harta e gjelbër e atdheut. Qirinjtë varg ndriçojnë rrugicat e përgjakura Shiu s'e shuan...

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

Lajmet e Fundit