2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Vetaksident në magjistralen Gjakovë – Prizren

Një vetaksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në magjistralen Gjakovë- Prizren, afër një autosalloni.

Kështu ka bërë të ditur një sinjalizues i Sinjalit, i cili ka dërguar edhe pamje nga vendi i ngjarjes.

Ai thotë se nuk është hera e parë që në atë lokacion ndodhin aksidente të trafikut. Sipas tij kjo për shkak se mungon ndriçimi kryesor dhe se nuk ka shenja sinjalizuese.

Sinjalizuesi shton se numri i aksidenteve në atë pjesë është rritur edhe si shkak i tejkalimit të shpejtësisë.

 

Më Shumë

Kurti në Prizren prezanton Buxhetin e 2023-ës, mbi 92 milionë euro për këtë komunë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar me disa nga ministrat e tij, të martën ka qëndruar në Prizren, me ç’rast kanë shpalosur Buxhetin...

110 vjetori i Pavarësisë, bashkon sot kuvendarët e Kosovës e Shqipërisë

Në shënim të 110-vjetorit të pavarësisë Shqipërisë, sot në Tiranë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.   E...

Lajmet e Fundit