6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Caktohet data e meçit mes Tyson Furyt dhe Dillian Whyte

Është caktuar edhe meçi i radhës për boksierin Tyson Fury.

Ai do të mbrojë titullin e botës në WBC në peshat e rënda ndaj Dillian Whyte.

Meçi do të zhvillohet më 23 prill në Londër në stadiumin e “Wembleyt”.

Kontratat janë finalizuar, nënshkruar dhe depozituar në WBC në orët e fundit të afatit që Fury dhe Whyte të arrijnë një marrëveshje përpara duelit të tyre në Wembley në prill.

Fituesi i Fury vs Whyte mund të ringjallë shpresat për një luftë për unifikimin e titujve të botës ndaj Oleksandr Usyk.

Usyk fillimisht do t’i mbrojë titujt WBA, IBF dhe WBO kundër Anthony Joshuas, të cilin e ka mundur në meçin e parë. /Gazeta Express/

Më Shumë

Kryetari i SBASHK-ut: Kontrata kolektive është valide, MASHT-i nuk mund ta shkëpus njëanshëm

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, ditë më parë se nuk do të vazhdojë me zbatimin e...

Ronaldo pranon ofertën e ekipit arab, paga e tij vjetore do të jetë mbi 200 milionë euro

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo do të vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. “Daily Mail” ka raportuar të mërkurën se Ronaldo edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje...

Lajmet e Fundit