2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kjo është gjendja e pacientëve të prekur nga COVID-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) në trajtim mjekësor nga Covid-19 janë 112 pacientë. Prej tyre 106 të konfirmuar pozitivë, 6 të negativizuar. 89 pacientë janë me oksigjeno-terapi, 8 pacientë në Mjekim Intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 50 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 9 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 1 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 1 pacientë

Spitali i Prizrenit, 8 pacientë

Spitali i Gjilanit, 16 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Gjakovës, 11 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 3 pacientë

Spitali i Ferizajt, 10 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient

Më Shumë

Kurti pranon kërkesën e ambasadorit Hovenier, shtyn vendimin për gjobitje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar kërkesën e ambasadorit amerikan, Jeff Hovenier për shtyrjen e zbatimit të vendimit për gjobitjen e qytetarëve me...

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.   Ai ka thënë se janë një...

Lajmet e Fundit