17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Vetura godet një këmbësor në Prizren

Aksident shiritatNjë këmbësor është goditur nga një veturë në rrugën “11 Mrasi” në Prizren. Policia e Kosovës njofton se viktima për shkak të lëndimeve trupore është dërguar për trajtim mjekësor.

“Vozitësi i veturës “Opel Vectra” e ka goditur këmbësorin mashkull K-shqiptar dhe është larguar nga vendi i ngjarjes”, njofton Policia e Kosovës.
“Si pasoj e saj lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori të cilit i është ofruar tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit dhe mbetet në tretman mjekësor në repartin ortopedik”. /PrizrenPress.com/.

Më Shumë

Ministri Murati i përgjigjet ultimatumit të SBAShK-ut

Ministri i Financave Punës dhe Transfereve është deklaruar sot lidhur me pagat e shtatorit për grevistët. Ministri Murati ka thënë për KosovaPress se sa i...

Shuhet Ganimet Vendresha, balerina e parë shqiptare

Ndahet nga jeta Ganimet Vendresha, solistja e parë e trupës së baletit shqiptar. Mësohet se, Vendresha u nda nga jeta në moshën 88-vjeçare. Vendresha ishte...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit