17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Viritet një person në Tërpezë të Malishevës

Vetevrasje-alltiNjë preson është vrarë në fshatin Tërpezë të Malishevës. Vrasja ka ndodhur rreth orës 22:20 minuta.

“Në fshatin Tërpezë, para dyerve të oborrit të një shtëpie ka ndodhur një vrasje”.njoftoi policia.

“Sipas hetuesve të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes thuhet se një i dyshuar pas një mosmarrëveshje, ka vrarë me pushkë gjahu mikun e tij nga një fshat i Kukësit”.

“Policia ka kryer procedurat e duhura të këqyrjes së vendit të ngjarjes”.

“Prokurori i shtetit, drejtori rajonal i policisë dhe komandanti i Stacionit Policor i Malishevës kanë qenë të pranishëm në hetimin e rastit”.

“Mjekoligjorët kanë bartur trupin e pajetë për në Institutin e Mjekësisë Ligjore për autopsi ndërkaq i dyshuari është arrestuar”.

“Arma me të cilën dyshohet të jetë kryer vrasja është sekuestruar. Grupi hetimorë po punon për zbardhjen e rrethanave të rastit”/PrizrenPress.com

Më Shumë

Një i arrestuar në Prizren për posedim të substancave narkotike

Është arrestuar një person në Prizren pasi që gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur dhe sekuestruar 5 qese me substancë të dyshuar...

SBASHK-u nuk ndryshon qëndrim: Greva vazhdon

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës e Kosovës  ka bërë të ditur se greva në arsim do të vazhdojë. SBASHK-u me anë të një...

Bota sot

Lajmet e Fundit