1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Viritet një person në Tërpezë të Malishevës

Vetevrasje-alltiNjë preson është vrarë në fshatin Tërpezë të Malishevës. Vrasja ka ndodhur rreth orës 22:20 minuta.

“Në fshatin Tërpezë, para dyerve të oborrit të një shtëpie ka ndodhur një vrasje”.njoftoi policia.

“Sipas hetuesve të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes thuhet se një i dyshuar pas një mosmarrëveshje, ka vrarë me pushkë gjahu mikun e tij nga një fshat i Kukësit”.

“Policia ka kryer procedurat e duhura të këqyrjes së vendit të ngjarjes”.

“Prokurori i shtetit, drejtori rajonal i policisë dhe komandanti i Stacionit Policor i Malishevës kanë qenë të pranishëm në hetimin e rastit”.

“Mjekoligjorët kanë bartur trupin e pajetë për në Institutin e Mjekësisë Ligjore për autopsi ndërkaq i dyshuari është arrestuar”.

“Arma me të cilën dyshohet të jetë kryer vrasja është sekuestruar. Grupi hetimorë po punon për zbardhjen e rrethanave të rastit”/PrizrenPress.com

Më Shumë

Më 6 mars mbahet seanca e Kuvendit të Komunës së Prizrenit

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt, e cila do të...

Siguria në Rahovec, kërkohet të rritet prania e policisë në terren

Kuvendi Komunal i Rahovecit është duke e mbajtur mbledhjen e radhës me 12 pika të rendit të ditës. Rastet e fundit të plaçkitjeve, rrahjeve...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit