0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Visar Ymeri: Ende nuk janë pranuar kushtet e VV-së

visar ymeriDeputeti i zgjedhur nga Vetëvendosje, Visar Ymeri thotë se nga takimi liderëve opozitarë, janë diskutuar dy çështjet kryesore, që koalicioni i lidhur tashmë, jo vetëm që nuk do të pranojnë koalicion me PDK-në, por do ta kundërshtojnë një gjë të tillë.

Në anën tjetër Ymeri thotë se është diskutuar edhe për pikat që ka paraqitur Lëvizja Vetëvendosje.

“Kriteret dhe parimet, sepse nuk dua ti quaj kushte, janë një lloj hapi që ka marrë VV-ja dhe jemi kujdesur që gjuha të jetë sa më e kapshme dhe se tani jemi duke i diskutuar modalitetet, sepse ende nuk kemi një po ose jo nga subjektet politike”, ka thënë Ymeri, në Interaktiv të KTV-së.

Më Shumë

Kërcënohet një vajzë në Prizren

Një vajzë është kërcënuar në Prizren. Policia ka arrestuar të dyshuarin. Njoftimi Prizren  21.01.2023 – 15:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është kanosur nga i dyshuari mashkull...

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester...

Lajmet e Fundit