3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Vrasje në Zveçan

zveqanËshtë raportuar se në Korile të Epërme të komunës së Zveçanit pas një mosmarrëveshje i dyshuari nga nacionaliteti serb ka sulmuar viktimën e po të njëjtit nacionalitet.

Si pasojë e lëndimeve, viktima ka ndërruar jetë dje në spitalin e Kragujevcit, kurse mosëmarevshja ka ndodhur më 26 shtator. raporton Policia e Kosovës.

I dyshuari është arrestuar dhe gjendet në spitalin e Mitrovicës dhe me urdhër të prokurorit i njëjti është nën mbikëqyrjen e policisë

Më Shumë

Kurti: Sektori privat themeli i zhvillimit ekonomik e shoqëror

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, tha se sektori privat parqet themelin e rritjes së zhvillimit dhe progresit të ekonomik e shoqëror të...

Rexhaj: Serbia vazhdon ta cenojë sigurinë e Kosovës, Radojiçiqi të ekstradohet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se shteti serb vazhdon ta cenojë sigurinë e Republikës së Kosovës. Duke përmendur rastin në Banjskë, Rexhaj...

Lajmet e Fundit