-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Ul siparin Festivali i 6-të i Filmit në Durrës

festivali DurressKa ulur dje siparin Festivali i 6-të Veror Ndërkombëtar i Filmit në Durrës. Edicioni i sivjetshëm u finalizua me një ceremoni në ambjentet e një prej kinemave të kryeqytetit, ku morën pjesë personalitete të njohura të artit dhe Kulturës si Roza Anagnosti, Mevlan Shanaj dhe Ministria e Kulturës Mirela Kumbaro, së bashku me aktorin e mirënjohur Timo Flloko, i cili prezantoi ceremoninë.

Këtë vit nuk u shpërndanë shumë “Gladiatorë të artë”, në mungesë të prurjeve të shumta, përveç atyre që iu dhanë regjizorëve të vjetër për arritjet në karrierën e tyre, si Pirro Milkani dhe Dhimitër Anagnosti. Ndër filmat e paktë që morën pjesë mund të përmendim “Lintrepido” i regjizorit italian Gianni.

Mbrëmja u mbyll me premierën e filmit “Diana”

Më Shumë

Kurti pjesëmarrës në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në qytetin e Vlorës ka nisur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.   Në këtë ceremoni, përveç kryeministrit...

Patrioti i “harruar” i Shqipnisë së pavarur

Nga: Bajram Mjeku Sa herë shënojmë 28 Nëntorin, ditën e madhe kur në Vlorë u shpall Shqipnia e pavarur, na kujtohen edhe shtrembërimet e mëdha...

Lajmet e Fundit