22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Vritet një person në Gurbardhë të Malishevës

Shiriti i policiseNjë person është vrarë  me armë zjarri në fshatin Gurbardhë të Malishevës. Vrasja ka ndodhur mbrëm rreth orës 21:45 minuta.

Zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha tha se sipas hetimeve fillestare dyshohet se  E. K. kishte shkuar te shtëpia e viktimës dhe  kishte shtënë mbi të me kallashnikovë e më pas ishte larguar për t’u vetë dorëzuar në Policinë e Malishevës së bashku me armën AK-47 me 15 fishekë.

“ I  plagosuri ka ndërruar jetë në QKUK në Prishtinë”, tha Berisha. Sipas tij , policia  ka nisur me hetimet e rastit, ndërsa prokurori i shtetit ka nënshkruar vendimin për ndalimin e të dyshuarit. Trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për autopsi në Institutin e Mjekësisë Ligjore./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mot i ndryshueshëm, temperaturat deri në 29 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu. IHK njofton se...

“Kam mbetur pa rroba”, Alketa Vejsiut i ndodh e papritura dhe kërkon ndihmën e fansave

Moderatores shumë të dashur nga publiku, Alketa Vejsiut i ka ndodhur një e papritur. Ajo ka humbur valixhen transit 5 ditë më parë në...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit