29.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Vuçiqi s’po mund ta shikon në sy Kurtin (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq duket se nuk po mund ta shohin njëri-tjetrin në sy gjatë takimit në Bruksel, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.

Vuçiqi gjatë pamjeve shihet duke e shikuar fillimisht Kurtin, por që më pastaj i largon sytë disi si shpejt, transmeton Klankosova.tv.

Në takim janë duke marr pjesë Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe i dërguari special i BE-së, Miroslav Lajçak.

Më Shumë

Qytetarët ankohen për mbeturinat skaj rrugës që çon në fshatin Novoselan të Prizrenit

Qytetarët kanë shprehur pakënaqësi për mbeturinat e hedhura skaj rrugës që shkon nga lagja Kurillë  në fshatin Novoselan të Prizrenit.   Për zgjidhjen e këtij problemi...

Malisheva do të përballet me Buduçnostin

Skuadra e Malishevës do të debutojë në garat evropiane në duel me skuadrën e njohur malazeze, Buduçnost nga Podgorica. Ndeshjen e parë në kuadër të...

Lajmet e Fundit