4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

VV vendos me referendum të brendshëm fatin e marrëveshjes me Bllokun

takimi-i-aak-ldk-nismaAlbin Kurti do të takohet sot në mbrëmje edhe njëherë me liderët e Bllokut për të diskutuar përafrimet e grupeve punuese gjatë këtyre ditëve.

Edhe pse sot më herët kishte një takim, aty nuk u arrit ndonjë marrëveshje, ndërsa tani pas disa orëve do të provohet edhe njëherë një gjë e tillë.

Ndërkohë, gjatë kësaj kohe, burimet të gazetës “Zëri” mësojnë se Vetëvendosje do të bëjë një referendum brenda partisë, për të hedhur në votim se a duhet të kalojnë përafrimet e Vetëvendosjes me ato të bllokut apo jo.

Në rast se pas referendumit Vetëvendosje voton pro përafrimeve, atëherë do të kemi një marrëveshje mes kësaj partie dhe bllokut dhe rrjedhimisht edhe qeverinë e re.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në Planejë të Hasit

Është arrestuar i dyshuari për vjedhje në fshatin Planejë të Hasit. Ai është dërguar në mbajtje. “Është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar...

Hovenier: Vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e gjitha zotimeve të dialogut

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit, ka përsëritur thirrjen që të gjitha zbatohet të gjitha marrëveshjet...

Lajmet e Fundit