1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Wilder pezullohet nga boksi për gjysmë viti për shkak të nokautit brutal nga Fury

Deontay Wilder është goditur me një pezullim mjekësor gjashtë mujor pas humbjes së tij me nokaut nga Tyson Fury në Las Vegas, një goditje tjetër e madhe në karrierën e boksierit.

Amerikani nuk ishte në gjendje të merrte hak ndaj “Mbretit Gypsy” për humbjen e tij në ndeshjen e tyre të dytë, pasi Fury e rrëzoi tri herë, në luftën e tyre trilogjike.

Wilder u dërgua menjëherë në një spital në Nevada për t’u kontrolluar pas përplasjes dhe ai tani do t’i nënshtrohet një operacioni në dorën e thyer, kur të kthehet në shtetin e tij në Alabama.

Si pasojë e plagëve të tij, Komisioni Atletik Shtetëror i Nevadës e ka këshilluar atë të pezullojë ndeshje deri më 8 prill, që do të thotë se ai nuk mund të kthehet në ring deri në atë datë, nëse nuk i jipet leja nga një mjek paraprakisht.

Wilder gjithashtu ka thyer gishtin dhe kyçin e këmbës, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.

Lufta e tyre të shtunën ishte një nga më të mirat në vitet e fundit me Wilder që rrëzoi Furyn dy herë në raundin e katërt, por nukautimi nga Fury në raundin e tetë bëri që referi ta ndërpres ndeshjen.

Më Shumë

Pranvera e vështirë

Qazim Thaçi Katër  dekadat e  fundit Kosovën e kanë përcjellë me  ritme të ndryshme  dhe etapa zhvillimore me plotë krajata, dhembje e histori  të dhembshme,...

Arrestohet një 36-vjeçar në Rahovec, iu gjetën dy pushkë, një mitraloz e 130 fishekë në shtëpi

Një 36-vjeçar është arrestuar në Rahovec, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij në fshatin Drejnë i janë gjetur dy pushka me mitraloz...

Lajmet e Fundit