12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Ylli i Lilles drejt gjigantit të Bundesligës gjermane

Ylli i Lille, Jonathan David raportohet se karrierën do të vazhdojë në Budesligën gjermane.

 

Gazetari Florian Plettenberg për “Sky Sports Germany”, shkruan se Bayern Munich mund të jetë destinacion i mundshëm për sulmuesin e Lille, Jonathan David.

David dëshiron të bëjë një tjetër hap të madh në karrierën e tij verën e ardhshme.

Ai është duke u monitoruar nga disa klube të mëdha evropiane, por, siç raportohet ‘Alianz Arena’ duket se do të jetë ‘shtëpia’ e tij e ardhshme.

Krerët e kampionëve në fuqi të Gjermanisë, janë duke u përgatitur të nisin negociatat me Lillen për transferimin e David.

Më Shumë

Skandali i BE-së: Vërejtje ndaj Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut që nuk i kanë vënë viza Kosovës

Komisioni Evropian të hënën ka prezantuar raportin e pestë mbi monitorimin e regjimit pa viza nga Bashkimi Evropian me Shqipërinë, Bosnjë e Hercegovinën, Malin...

Aksident në Landovicë të Prizrenit, tre të lënduar

Dy vetura janë përfshirë në aksident trafiku në Landovicë të Prizrenit. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar njëri nga drejtuesit e veturave dhe...

Lajmet e Fundit