5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Hajnat ua mësyjnë stallave: Familjes nga Prizreni ia vjedhin viçat në vlerë të 9 mijë €

Në fshatin Serbicë e Ulët të Prizrenit hajnat kanë hyrë me forcë në një stallë, me ç’rast kanë vjedhur disa viça, vlera e të cilëve sillet rreth 9 mijë euro.

Në bazë të dëshmisë së viktimës, të dhënë para hetuesve policorë, vjedhja dyshohet se është kryer mbrëmë gjatë natës, periudhë kjo që është shfrytëzuar nga hajnat meqë familja ka qenë në gjumë.

 

 

Me t’u denoncuar rasti, policia ka nisur hetimet që të identifikohen dhe kapen personi apo personat e përfshirë që kanë kryer vjedhjen.

Për rastin është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar që rasti të hetohet si “vjedhje e rëndë”.

Më Shumë

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

Ka mungesë parkingjesh dhe infrastrukturë në Prevallë

Me mungesë të investimeve dhe një infrastrukturë jo të mirë përballet edhe Prevalla, fshat ky turistik në zonën e Prizrenit. Turistët vendorë dhe të...

Lajmet e Fundit