6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Zafir Berisha e lëshon “Kështjellën” për banorët e prekur nga tërmeti në Shqipëri

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha ka ndërprerë aktivitetin e tij të biznesit.

Ai, ka vendosur që dhomat e hotelit dhe restauronin “Kështjella” të lirojë për banorët e prekur nga tërmeti në Shqipëri.

“Gjendja e rënduar për vëllezërit tanë në Shqipëri, pasi u godit nga tërmeti, na bënë që të ndërpresim aktivitetin tonë si biznes dhe të gjitha dhomat e Hotel/Restaurant Kështjella në fshatin Vlashnje-Prizren për ata që kanë nevojë për strehim, si dhe të gjitha shërbimet tjera për t’u ndier ata që vendosen sikurse n? shtëpinë e tyre”, shkruan Berisha në “Facebook”

Nr tel 044607402

Më Shumë

Nën ndikimin e alkoolit, Olta Gixhari puth në buzë Deamishelin dhe e quan Luizin “gomar”

Të martën, aktores Olta Gixhari i është dhënë mundësia që të qëndrojë në suitë dhe të kërkojë një person për ta shoqëruar. Ajo zgjodhi Deamishelin,...

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit