7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Zelensky i bën thirrje Perëndimit ta furnizojë me armë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar qeverive perëndimore që të furnizojnë vendin e tij me avionë, tanke dhe sisteme të mbrojtjes raketore.

Ai tha se armët e rënda që mund të mbronin lirinë në Evropë po grumbullonin pluhur në stoqe.

Zelensky u ankua se avioni rus nuk mund të rrëzohej me mitralozë, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Çfarë po bën NATO? A është duke u drejtuar nga Rusia? Çfarë presin ata? Kanë kaluar 31 ditë. Ne kërkojmë vetëm 1 përqind të asaj që ka NATO, asgjë më shumë”, shtoi ai.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Inspektorati në Prizren me aksion për lirimin e hapësirave publike

Drejtoria e Inspektorateve në Prizren, në bazë të detyrës zyrtare dhe kerkesës nga Policia e Kosovës, për lirimin e hapësirave publike ka kryer kontrolla...

Kryetari i SBASHK-ut: Kontrata kolektive është valide, MASHT-i nuk mund ta shkëpus njëanshëm

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, ditë më parë se nuk do të vazhdojë me zbatimin e...

Moti për sot

Lajmet e Fundit