15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Zemaj: Asnjë i vdekur sot, 56 raste të reja me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar për 56 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve të fundit.

Ai në Facebook ka shkruar se nuk është shënuar asnjë i vdekur, ndërsa janë edhe 69 të shëruar.

Zemaj shkruan tutje se situata epidemiologjike vazhdon të jetë më e qetë se gjatë shatatorit, duke shtuar se pret që “angazhimi kundër COVID-19 të mos e ulë përkushtimin në sistemin e tërësishëm shëndetësor”.

Më Shumë

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Manchester United kërkon adoleshentin e Brighton

Adoleshenti i Brighton, Evan Ferguson do të jetë në listën e ngushtë të Manchester United këtë verë, sipas Football Insider. Ferguson, 18 vjeç, ka shënuar...

Lajmet e Fundit