23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

AAK-ja rikonfirmon mbështetjen për Mujën

AAK-logo5-24Aleanca për Ardhmërin e Kosovës (AAK) në Prizren, ka konfirmuar edhe një herë se në baltoazhin e 1 dhjetorit do të përkrahë kandidatin e PDK-së,për kryetar të Komunës, Ramadan Mujën.

Zëdhënësi i AAK-së, Sejdi Ballanica tha se Kryesia në mbledhjen e fundit unanimisht ka marrë vendim që të përkrahë Mujën.

“Kryesia e AAK-së, Dega në Prizren në mbledhjen e saj të radhës, edhe një herë, në mënyrë unanime e përkrah koalicionin me PDK-në dhe do ta përkrah kandidatin për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e PDK-së Ramadan Muja në balotazhin që do të mbahet më 1 dhjetor të këtij viti”, tha Ballanica.

Sipas tij, AAK-ja nga sot do të fillojë takimet me kryetarët e nëndegëve dhe strukturat tjera të partisë në mënyrë që të organizohen sa më mirë që më 1 dhjetor të dalin sa më masovikisht në zgjedhje dhe të votojnë Ramadan Mujën për kryetar të Komunës së Prizrenit. “Koalicioni AAK-LDD do të jetë përkrah partnerëve të Koalicionit në fitoren e 1 dhjetorit”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit