13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Zhegrova transferohet te Baseli

Ylli i Kosovës, Edon Zhegrova, është transferuar te Baseli.

Zhegrova i është bashkuar Baselit nga Genku, ndërsa ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2023, ka njoftuar faqja zyrtare e klubit të Superligës së Zvicrës.

Zhegrova ishte i huazuar te Baseli për një vit e gjysmë. Mirëpo, klubi zviceran fillimisht nuk e përdori opsionin për transferimin e tij. Por sot është realizuar transferimi i 21-vjeçarit.

Më Shumë

“Hoteli është një shtëpi e dytë”, Dafina Zeqiri vjen plot stil në pozat e reja

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka përmbyllur një sezon verore tejet të suksesshme me angazhime të shumta në koncerte dhe mbrëmje muzikore. Ndërsa, tani ajo...

Komuna e Prizrenit ofron mamografi falas kundër kancerit të gjirit

Më 1 tetor fillon fushata vjetore, ndërkombëtare e vetëdijesimit për luftën kundër kancerit të gjirit ku përmes manifestimeve dhe aktiviteteve të ndryshme të shoqërisë...

Lajmet e Fundit