-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Zvogëlohen pritjet për të dalë nga Kosova, numër më i vogël i veturave në pikat kufitare

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka bërë të ditur se sot vërehet fluks më i vogël i veturave në pikat kufitare dhe pritjet për të dalë nga Kosova janë më të vogla.

Sipas këtij njoftimi, pritjet për të dalë nga Kosova në dy pikat kufitare, Merdarë dhe Dheu i Bardhë janë vetëm deri në gjysmë ore, ndërsa në atë të Vërmicës pritjet për të dalë nga Kosova janë 15 deri në 20 minuta.

Në pikat tjera  kufitare pritjet janë shumë të vogla, nga tre deri në pesë minuta.

 

Më Shumë

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Moti për sot

Lajmet e Fundit