2.1 C
Prizren
E hënë, 1 Nëntor, 2021

Portieri i Reims i kërkon Messit që të bëj një foto me djalin e tij (VIDEO)

Lionel Messi ishte në vëmendje pas debutimit të tij të shumëpritur për Paris Saint-Germain, ku portieri i Reims, Predrag Rajkovic, kërkoi nga argjentinasi që të bënte një fotografi me djalin e tij.

Sulmuesi nuk ishte në gjendje të shënonte debutimin e tij me një gol, por pati një eksitim të madh në Stade Auguste Delaune, me tifozët e Reims që i bënë atij një pritje emocionuese, pavarësisht se ai rreshtohej për kundërshtarët.

Dhe eksitimi u përhap edhe tek lojtarët e Reims, me portierin Rajkovic që i afrohej Messit për një fotografi me djalin e tij të vogël.

34 vjeçari mbante djalin, ndërsa Rajkoviç bëri fotografinë në telefonin e tij, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.

Djali i vogël i Rajkovic nuk dukej shumë i emocionuar, por Messi dha një buzëqeshje të madhe për fotografinë.

Më Shumë

Therje me thikë në Krushë të Rahovecit, arrestohet i mituri

Një i mitur është arrestuar në fshatin Krushë e Madhe të Rahovecit, pasi i njëjti ka sulmuar me thikë viktimën mashkull po ashtu i...

Nis ekzekutimi i pagesave për familjet që humbën familjarët nga COVID-19

Sot ka nisur ekzekutimi i pagesave të para për familjet që kanë humbur familjarin nga COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Financave...

Kur Shqipëria nënshkroi një marrëveshje sekrete me Turqinë

Një marrëveshje sekrete midis Shqipërisë dhe Turqisë, përfshinte edhe një artikull mbi statusin e shtetit të formuar prej pak kohësh në Ballkan. Gjeneza është në...

“Shkëlzen Maliqi, Kosova dhe Jugosllavia”

Nga Borka Paviqeviq, albanianpost (Vështim mbi librin e Shkëlzen Maliqit:  Shembja e Jugosllavisë, Kosova dhe rrëfime të tjera, Dialog me Baton Haxhiun) Libri i Shkëlzen Maliqit, botuar...

Kurti në Prizren, flet për rritjen ekonomike: A po e kuptoni që këta që kanë qenë para neve na kanë vjedh rritën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot është duke qëndruar në lagjen Tusuz në Prizren. Ai atje foli për rritjen ekonomike të bruto-produktit vendor këtë vit...

Historia e gruas që mori gjakun

Aparati im fotografik, qysh në fillim u pa me shumë dyshim dhe pata vështirësi të madhe ta bindja secilin që t’i bëja fotografi. Shumë fotografi...

Ronald Koeman shkarkohet nga Barcelona

Ronald Koeman është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Barcelonës një vit e gjysmë pas qëndrimit në stolin blaugran. Trajneri holandez nuk kaloi një periudhë...

Vdes babai i Lulzim Bashës

Ka humbur jetën, babai i Kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Xhelal Basha ka mbyllur sytë në moshën 85-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e...

Infektohet me Covid, Jon Bon Jovi anulon koncertin në Miami pak minuta para daljes në skenë

Jon Bon Jovi anuloi koncertin e tij të së shtunës (30 tetor) në Miami, pasi u diagnostikua me COVID-19. Publiku kishte mbërritur tashmë në “Loews...

Aktakuzë kundër komandantit të Nënstacionit Policor në Zhur për falsifikim të dokumentit zyrtar

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër Z.S., – person zyrtar, për shkak të dyshimit të bazuar mirë...

Qeveria për muajin nëntor ndan nga 100 euro për përfituesit e skemës pensionale

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është miratuar pika e propozim vendimit për aprovimin e pagesës shtesë për përfituesit e skemës pensionale...

Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri, shkon në 62 numri i banesave të dëmtuara në Bulqizë

Bulqiza në Shqipëri vazhdon të përballet me lëkundjet e tërmetit. Brenda 48 orëve janë shënuar shtatë lëkundje tërmeti, raportojnë mediat në Shqipëri. Ndërkohë nga lëkundja e...

“30 mijë euro borxh…”/ Zbulohet kuptimi i shifrës që u ‘gdhend’ në trupin e gruas së mjekut në Prizren

Dy persona të maskuar u futën pasditen e djeshme në shtëpinë e një mjeku në Prizren, ku vodhën 10 mijë euro ari. Në momentin...

Lëndohet një person pasi bie nga skelja në Prizren

Një person është lënduar në Prizren dje derisa ishte duke punuar në një shtëpi ndërtesë. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se i lënduari...

Rama: Bashkimi Kosovë-Shqipëri më i mundshëm jashtë BE-së sesa brenda saj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për gazetën gjermane “Merkur” ka folur për procesin integrues të Ballkanit Perëndimor dhe çështje tjera. Sipas Ramës,...

Kurti: Serbia ta tregojë forcën në ring të boksit, jo në kufi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se vendimi i Serbisë për të mos lejuar pjesëmarrjen e sportistëve kosovarë në Kampionatin Botëror të Boksit paraqet...

Lajmet e Fundit