19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Zyrtare: Marsel Ismajlgeci largohet nga Ballkani

Marsel Ismajlgeci është i larguari i radhës nga kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani.

Mbrojtësi shqiptar ishte i huazuar te kampionët e Kosovës nga skuadra boshnjake Zrinjski Monstar derisa marrëveshja e huazimit ka skaduar.

Ballkani nuk do ta blej lojtari dhe ai tanimë është rikthyer te klubi boshnjak.

Suharekasit kanë falënderuar për kontributin e dhënë Ismajlgecin, derisa i kanë uruar suksese në të ardhmen.

Më parë nga Ballkani janë larguar edhe Armend Thaqi, Edvin Kuc, Lorenc Trashi, Nazmi Gripshi dhe Mamadou Danfa.

Njoftimi i plotë nga FC Ballkani:

Tifozë të dashur, marrëveshja e huazimit të Marsel Ismajlgecit me FC Ballkanin ka përfunduar.

Klubi e falënderon futbollistin për kontributin e dhënë në skuadrën tonë, duke i dëshiruar suksese në vazhdimin e karrieres së tij.

Paç fat Marsel! /Telegrafi/

Më Shumë

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 37 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot i nxehtë, me diell e vranësira të pakta gjatë ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 18...

Zirkzee do t’i kushtojë Manchester United 61 milionë euro

Ka raportime në Itali se kostoja e vërtetë që Manchester United po paguan për Joshua Zirkzee mund të arrijë në 61 milionë euro, por...

Lajmet e Fundit