18.8 C
Prizren
E diel, 5 Korrik, 2020

Besniku i LDK-së

Ridvan Hoxha LDKAnëtari i Kryesisë së LDK-së në Prizren, Ridvan Hoxha për herë të parë ka treguar për ofertat që ka pasur nga partitë e tjera për t’u bërë pjesë e tyre në garën zgjedhore. Ai nuk ka preferuar të flas me emra,por ka thënë se oferta ka pasur nga disa parti politike në këtë qytet.
“Kam pasur disa oferta që në zgjedhjet e nëntorit të vitit të kaluar të jem pjesë e tyre,por nuk kam pranuar”,tregon Hoxha.

Ai shpreh respektin më të madh për të gjitha partitë politike, që kanë shprehur besimin e gadishmërin që ai të jetë pjesë e tyre.
“Nuk kam pranuar që t’i bashkohem asnjë subjekti politik tjetër edhe pse kam pasur oferta të mira”.

“Kam dashur që t’i qëndrojë besnik LDK-së”.

Hoxha nuk është i kënaqur me zhvillimet aktuale politike të LDK-së në Prizren. Ai thotë se Dega e LDK-së në këtë qytet duhet të mbajë një kuvend pune për të analizuar humbjen që kanë pësuar në zgjedhjet e e nëntorit të vitit të kaluar.

“LDK-ja në Prizren në zgjedhjet lokale të vitit të kaluar ka pësuar humbje më shumë se sa në zgjedhjet e vitit 2007 dhe 2009”,ka vlerësuar Hoxha në TVO.

Ai pranon se LDK-ja në zgjedhjet e nëntorit të vitit të kaluar nuk ka pasur një program të qartë politik për t’iu ofruar qytetarëve.

“LDK-ja në Prizren ka qenë në gjumë. Kandidatët për asamble janë zgjedhur pa u konsultuar paraprakisht”.

Hoxha ka qenë asambleistëve i vetëm nga LDK-ja i cili ka kritikuar ashpër qeverisjen e pushtetit lokal të Ramadan Mujës.

“Kam ngritur zërin për shkeljet ligjore që i ka bërë ky pushtet. Si rezultat i kësaj, Muja sot po përballet edhe me gjykim”.Sipas tij, LDK-ja në zgjedhjet e vitit të kaluar për shkak të problemeve të brendshme nuk ka arritur të përfitojë politikisht nga keqqeverisja e Mujës.

Ai shpreson se lideri i LDK-së, Isa Mustafa do të vijë në Prizren për të zgjidhur problemet e brendshme që ekzistojnë në degën e LDK-së në këtë qytet.

“Shpresoj se Mustafa do të marrë seriozisht peticionin e anëtarëve të nëndegëve të LDK-së,që kanë bërë .për zgjidhjen e problemeve që ekzistojnë në këtë subjekt politik në Prizren”./PrizrenPress.com/

 

- Advertisement -

Më Shumë

Nga sherri Messi-Abidal te gjobat e Dembeles, 11 problemet që e shkatërruan Barcelonën në sezonin 2019/2020

Kur nisi sezoni 2019/2020 askush nuk e mendonte që gjërat do të shkonin kaq keq për Barcelonën. Katalanasit po dështojnë në La Liga me Realin...

Munishi për fitoren e Ballkanit: I lumtur me fitoren, respektuam edhe kundërshtarin

Ismet Munishi është shprehur shumë i lumtur me fitoren e Ballkanit ndaj Vushtrrisë. Suharekasit fituan 3-1 ndaj vushtrriasve në kuadër të javës së 27-të në...

Komuna e Prizrenit shpall konkurs për 80 bursa për studentë

Komuna e Prizrenit ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave për studentët e kësaj komune që studiojnë në universitetet publike. Numri i bursave që do...

Lul Raka: Në këtë situatë as që do të duhej të diskutohej mbajtja e dasmave

Mikrobiologu Lul Raka është i bindur se nuk do të duhej të lejohej mbajtja e dasmave aktualisht në Kosovë. Thotë se me rritjen e...

Lejohen pishinat dhe dasmat deri në 50 persona

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se nga sot lejohet hapja e të gjitha pishinave në vend. Por ai ka theksuar se...

Në Klinikën Infektive 111 raste me koronavirus, katër në gjendje kritike

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) sot janë të shtrirë 111 raste me Covid-19 pozitiv. 66 raste janë duke u trajtuar...

Edhe sot asnjë i infektuar me COVID-19 në Prizren

63 TË SHËRUAR DHE 73 RASTE ME COVID-19! Sot më 02 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Capital T mban orë dore në vlerë prej 12 mijë eurosh

Capital T po bën jetë të shtrenjtë. Reperi njihet si një ndër emrat e estradës i cili shpenzon shumë për pamjen e jashtme. Trimi...

Qeveria kërkon përshpejtimin e procesit për tërheqjen e 10 për qind të kontributeve nga Trusti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga Banka Qendrore e Kosovës dhe TRUST-i që të përshpejtojnë nismën që qytetarëve t’u mundësohet tërheqje e...

Madhështia e fjalëve të fundit të Skënderbeut

Dielli, që është shëmbëllimi i Perëndisë, shkëlqen pa dallim për turkun ashtu si për të krishterin. Kushdo që këshillon për të luftuar për hir...

Avdyli thotë se anulimi i Ligjit për Paga është “një shuplakë fytyrës” për mjekët

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli përmes një postimi në Facebook ka reaguar pas njoftimit të Gjykatës Kushtetuese për hedhjen poshtë të vendimit për Ligjin...

COVID-19 nuk tremb kosovarët, dynden drejt bregdetit shqiptar! Në 2 orë hyjnë 8 mijë qytetarë në Morinë

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë...

Hoti: Nëse vazhdon ky ritëm, do të detyrohemi t’i kthejmë masat e izolimit total

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se nëse vazhdon ky ritëm i rritjes së të prekurve me COVID-19...

Prizren: Hapet ekspozita e artistit Shahadin Mejzini në librarinë “Altera”

Dje në librarinë “Altera” në Prizren u hap ekspozita personale e artistit Shahadin Mejzini Ilir Muharremi, kritik i artit Arti është arkeolog i mendjes dhe ndezjes...

Thaçi nuk do të dorëhiqet

Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje. Klan Kosova mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e...

Jep dorëheqje kryeministri i Francës

Kryeministri i Francës, e ka dorëzuar dorëheqjen e tij tek presidenti Emmanuel Macron sot në mëngjes. Sipas “Euronews”, dorëheqja e tij është pranuar nga Macroni. “Edouard...

Lajmet e Fundit

178 raste të reja me koronavirus, 10 në Prizren

50 TË SHËRUAR DHE 178 RASTE ME COVID-19! Sot më 04 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Edhe Komuna e Prizrenit e injoron Bekim Fehmiun !!!

Fahri Musliu Për fat të keq më duhet ta ndaj edhe një zhgënjim e dëshpërim të radhës me Ju, dashamirë të kulturës e filmit, e...

Mustafa: Pas aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit, vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se, pas propozim aktakuzës nga Specialja ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, Kosova...

Ballkani vazhdon ëndrrën për titull

Ballkani mori fitore me rezultat 5:1, falë het-trikut të shënuar nga Blend Baftiu, në ndeshjen kundër Dukagjinit, që radhitet në fund të tabelës, për...

Madhështia e fjalëve të fundit të Skënderbeut

Dielli, që është shëmbëllimi i Perëndisë, shkëlqen pa dallim për turkun ashtu si për të krishterin. Kushdo që këshillon për të luftuar për hir...