-2 C
Prizren
E enjte, 2 Prill, 2020
- Advertisement -

Lajme

Limaj: Takimi me Metën, takim mes miqve

Deputeti Fatmir Limaj ka reaguar të martën pas shkrimeve në media se takimi i tij me kryeparlamentarin e Shqipërisë, Ilir Meta ka pasur për...

Policia e Prizrenit: Vetëvendosja po gënjen

(E plotësuar) - Policia e rajonit të Prizrenit mohon çdo akuzë të Lëvizjes Vetëvendosje në Therandë. Policia sqaron se nuk e ka rrahur Fatmir...

I hapur për investitorët e huaj

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, ka vizituar Shoqatën e Bizneseve të Vogla “ Esnaf” në Prizren. Ai premtoi...

“Kurilla”, bastioni i Zafirit

Kandidati BD-së për kryetar të Prizrenit,Zafir Berisha ka marrë përkrahje të fuqishëm në lagjen “Kurillë”. Hapësira e shkollës nuk ka mjaftuar për t’i zënë...

Kryeziu: Me LDK-në pakicat e ndjejnë veten komod

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit,  Eqrem Kryeziu me bashkëpunëtorët e tij para banorë ve të Lubiozhdë , ku banojnë edhe pjesë tarë...

Berisha merr mbështetje edhe në Has

Kandidati i Bashkimit Demokratik për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha pas takimit me banoret e fshatit Gjonaj, në mënyrë madhështore u prit edhe në...

Sekuestrohen armë në Malishevë

Në vazhdën e një operacioni ndërkombëtar kundër narkotikëve, janë bastisur dy shtëpi: njëra në Malishevë dhe tjetra në Maxharrë, me ç’rast gjatë bastisjes janë...

Vetëvendosje! përballë partive të tjera në Malishevë

Lëvizja Vetëvendosje! Qendra në Malishevë, ka mbajtur tubim me qytetarët e fshatit Llazicë, ku kanë shpalosur Alternativën qeverisëse lokale. Kandidati për kryetar të Komunës së...

Kilaj: Çdo gjë që planifikojmë, e realizojmë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Insi Kilaj, kanë vazhduar mbrëmë, prezantimin e programit qeverisës për katër vitet e ardhshme, para banorëve të fshatrave Tërpezë,...

Shehu: Qeverisja ime bazohet në filozofin e Rugovës

Kandidati i LDK-së për kryetar të Rahovecit, Fahredin Shehu, aktiviteti zgjedhore e ka vazhduar në lagjen “Ali Sokoli”, “Ali Hadri” dhe “Qendra”. Banorët e këtyre...

Lajmet e Fundit

SHBA, vatra e re e Coronavirusit: Spitalet e New Yorkut në kaos, pacientët shtrihen në korridore

SHBA është kthyer në vatrën kryesore të koronavirusit në botë dhe deri më tani ka regjistruar numrin më të madh të të infektuarve. Pamje...

Duda Balje kritikon Kurtin për shkarkimin e zv/ministrit Shabani, thotë se e bëri për t’u hakmarrë ndaj tyre

Nga zyra e kryeministrit thonë se ministria në fjalë ka pasur nevojë për riformatim. Pozitën që e mori dy javë më parë, iu desh që...

Abrashi: Partitë po përpiqen të uzurpojnë nga frika e rritjes së Vetëvendosjes, por zgjedhjet janë të domosdoshme

Deputeti nga Vetëvendosje, Artan Abrashi, tha se zgjedhjet janë të domosdoshme pas kalimit të krizës së pandemisë dhe se ky opsion do të jetë...

Nga e hëna asnjë i arrestuar në Suharekë për moszbatim të vendimit të Qeverisë për mbrojtje nga pandemia

Në Suharekë asnjë person nuk është arrestuar që nga e hëna e deri më sot, për shkelje të masave të Qeverisë së Kosovës për...

Pako Emergjente: Qeveria do t’i transferojë paratë në llogari të punëtorëve, jo të shefave

Këtë javë, Qeveria e Kosovës miratoi pakon emergjente përmes të cilës përfshihet mbështetja financiare për bizneset në Kosovë. Zëvendësministri i Ministrisë së Financave dhe Transfereve,...