11.9 C
Prizren
E martë, 26 Maj, 2020

Haradinaj lavdëron kryetarin e Rahovecit, Latifin

haradinaj sot vizitKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka lavdëruar punën e kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka vizituar të hënën disa projekte të infrastrukturës që kanë përfunduar dhe të tjerat që janë në proces të realizimit.

“Unë ndjehem mirë në Rahovec, për faktin se këtu janë kryer shumë punë të dobishme për qytetarët e kësaj komune dhe se puna e kryetarit Smajl Latifi me kolegët e tij është për çdo lëvdatë. Unë pashë nga afër disa projekte të rëndësishme siç është trajtimi i ujërave të zeza dhe rregullimi i shtratit të lumit Duhllo, si dhe projekte të tjera infrastrukturore që e rrisin cilësinë e jetës së qytetarëve të kësaj komune. Po ashtu jam njoftuar edhe me nevojat e qytetarëve të Rahovecit dhe kjo është një përvojë e dobishme për mua”, tha Haradinaj.

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga këshilltari i tij Stiven Shuk vizitoi Rahovecin. Ai bëri homazhe edhe në varrezat e dëshmorëve në Rahovec, dhe pranë shtatoreve të heronjve të Kosovës “Toni” e “Mici”. Haradinaj është pritur edhe nga prijësit fetar në Teqenë Halveti e Rufai dhe ata të Këshillit të Bashkësisë Islame në Rahovec.

Hardinaj tha se kjo vizitë ndërlidhet me heroizmin e luftëtarëve të lirisë “Toni” e “Mici”, që sipas tij, paraqesin vlerë kombëtare. “Prandaj nderimi për ta asnjëherë nuk është i mjaftueshëm”, tha Haradinaj.

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, tha ndërkaq se vizita e Haradinajt është e rëndësishme. ”Kjo vizitë ka karakter njohës me rrethanat në komunën tonë. Është inkurajim për ne që të vazhdojmë me realizmin e projekteve tona në interes të qytetarëve të Rahovecit”, tha Latifi./PrizrenPress.com/

- Advertisement -

Më Shumë

Mbyllet një fabrikë në Prizren, dyshohet për të infektuar me COVID-19

Në qytetin e Prizrenit sot është mbyllur një fabrikë. Kjo pas dyshimeve se disa pjesëtarë nga stafi i saj janë infektuar me Covid 19....

FOTO: Në Has, kokrra e breshrit sa veza e pulës

Mot i lig ka përfshirë sonte shumë pjesë të Kosovës. Në disa pjesë të vendit ka rënë edhe breshër i madh, i cili ka shkaktuar...

Aksident në Suharekë, motoçiklisti godet një veturë

Dje rreth orës 14:15 ka ndodhur një aksident trafiku në Suharekë, ku si pasojë një person ka marrë lendime trupore, transmeton PrizrenPress. Policia përmes raportit...

Rimëkëmbja ekonomike mund të marrë kohë deri në vitin 2023

Nëse në muajin qershor stabilizohet gjendja e krijuar nga koronavirusi, vlerësohet se Kosova mund ta rikthejë gjendjen ekonomike gjatë këtij viti, por nëse pandemia...

Policia ndalon 7 persona në Prizren që nuk respektuan masat gjatë epidemisë

Policia e Kosovës ka vazhduar të marrë masa ndaj personave të cilët nuk i kanë respektuar rregullat e për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit. Përmes...

Veseli përmes një fotografie te xhamia e Mlikës në Dragash uron Bajramin

Kadri Veseli përmes një fotografie të xhamia e Mlikës në Dragash, ka uruar festën e Fitër Bajramit. Ai thotë se këtë vit, festa nuk është...

Dy të arrestuar në Prizren për mosrespektim të masave gjatë epidemisë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Prizren, pasi nuk kanë respektuar masat për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit. Siç është bërë e ditur...

COVID-19: Sot asnjë rast në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

Dy raste të reja me COVID-19, kryetari i Suharekës bën thirrje të zbatohen masat e MSh-së

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se atje janë shënuar 2 raste të reja me Covid-19. “Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin...

Prizren, 40 lindje për katër ditë

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, gjatë katër ditëve të fundit kanë ardhur në jetë 40 fëmijë. Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton...

Zbulohet propozimi i Juventusit për të ‘rrëmbyer’ Pogban

Juventusi po negocion me agjentin Mino Raiola për të rikthyer Paul Pogban në Torino. Sipas “Le10sport”, bisedimet kanë filluar me seriozitet pas muajsh flirtim me...

Merr flakë kutia e rrymës, i shkakton dëme materiale prizrenasit

Një prizrenas ka raportuar se për shkak të tensionit të lartë të rrymës, është përfshirë nga zjarri kutia e rrymës. Si pasojë e zjarrit janë...

Krusha e Vogël, në ujë (Foto)

Gjatë dy ditëve të fundit të reshurat e rrepta të shiut, të shoqëruara me breshër e me shkarkime rrufesh, krijuan dëme të mëdha në...

PDK-ja në Prizren uron besimtarët islam për Fitër Bajram

Pas përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit dhe pas përmbushjes së obligimit të agjërimit, Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren dhe...

COVID-19, nuk i frikëson prizrenasit

Pak centimetra po i ndajnë nga njëri-tjetri. Këta prizrenas këtë të shtunë po sfidojnë rrezikun e përhapjes së COVID-19, për të blerë simite. Ndonëse janë...

Ende s’dihet kur do t’i kthehen shkollës nxënësit në Kosovë

Disa vende evropiane kanë filluar rihapjen e shkollave pas lehtësimit të masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit. Por, Kosova ende nuk ka një datë për...

Lajmet e Fundit

118 testime të reja u kryen në QRShP në Prizren

Gjatë ditës së sotme, në Qendrën Rajonale të Shëndetësisë Publike në Prizren janë marrë mostrat e 118 personave të cilat janë dërguar për analiza...

Prizren: Aktakuzë ndaj tre personave për shitje të narkotikëve

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve me inicialet A.K., A.S., dhe R.B., për shkak të...

Përkujtohet 21 vjetori i masakrës së Tusuzit në Prizren, Haskuka kërkon drejtësi

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, sot së bashku me nënkryetarët komunalë Eshref Memaj dhe Memnuna Ajdini, bënë homazhe pranë varezave të martirëve...

Limaj përkujton masakrën në lagjen “Tusuz” të Prizrenit

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka përkujtuar masarkrën e 27 shqiptarëve të pafajshëm në lagjen "Tusuz" të Prizrenit. Sipas tij, vrasja e tyre 21...

Thënie të pavdekshme nga njerëz të mëdhenj

“Vlera e një njeriu duhet parë në faktin se çfarë jep, dhe jo në atë se çfarë është në gjendje të marrë” – Albert...