1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

100 familjarë të maturantëve akuzohen për krime kibernetike

Suhareke-testi maturesNjëqind familjarë të maturantëve të sivjetmë do të përballen me drejtësinë nën akuzën se kanë kryer krime kibernetike, shkruan sot Koha Ditore.

Ata janë zënë duke u ndihmuar maturantëve përmes celularit për të zgjidhur detyrat e testit të maturës.
MASHT-i do të ngrejë kallëzime penale ndaj tyre, si dhe ndaj disa administruesve të qendrave të testimit

Më Shumë

Vëllaznimi fiton ndeshjen dramatike ndaj Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore fantastike ndaj Ponte Prizrenit, duke e mposhtur në vazhdime, me rezultat 91-86, në kuadër të Prince Caffe Superligës së Kosovës...

Aksion kundër drogës në Prizren: Arrestohet pronari i një lokali masazhi, kapet me kokainë

Një aksion nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë i zhvilluar të hënën në Prizren ka rezultuar me arrestimin e një personi të...

Lajmet e Fundit