3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Nis sezoni turistik, aktivizohen maskat në autostradë

Autostrada-ks8-14Maskat grabitëse janë riaktivizuar, në fillimin e sezonit turistik, pikërisht në rrugën nga ku qarkullojnë më shumë vizitorët për në Shqipëri.

Në aksin rrugor Milot-Kukës-Morin janë regjistruar dy grabitje me maska brenda 48 orësh, ku viktimë kësaj radhe kanë qenë një autogrill në afërsi të Repsit dhe një drejtues automjeti nga Tirana në Fushë-Milot.

Bilanci i këtyre grabitjeve ka qenë xhiroja ditore e pikës së shpërndarjes së karburantit në autogrill dhe një automjet “Mercedes” dhe 10 mijë lekë i qytetarit nga Tirana.

Policia e cila ka shkuar në vendin e ngjarjes nuk ka mundur të arrestojë apo të identifikojë autorët e grabitjes me maska në pikën e karburantit në Reps, por ka shoqëruar në policinë e Lezhës një të dyshuar si autor të grabitjes së “Mercedesit”.

I dyshuari është punonjës i policisë së burgjeve në burgun e Shënkollit në Lezhë.

Më Shumë

Rritet numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në një xhami që kishte në shënjestër policët në...

Kështu vozit Shyhretja, pamja e saj merr vëmëndje

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, ka posuar një fotografi duke vozitur, shkruan “Kosova Sot Online”. Këngëtarja është fotografua me një vajzë. Shyhretja në fotografi duket thjeshtë...

Lajmet e Fundit