11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

11 raste të reja me COVID19

11 raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve në Kosovë.

Sipas raportit 24 orësh të Ministrisë së Shëndetësisë 14 persona janë shëruar nga koronavirusi.

Si të dyshuar për Sars COV-2 janë testuar 638 persona.

May be an image of text that says "COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 oreve 30 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE Të vaksinuar me nje dozë Doza të administruara në total 902.401 1.826.251 PERDITESIMI FUNDIT 02 MAJ, 2022 Të vaksinuar me du doza Testime brenda 24 oreve 822.045 Doza të treta/përforcuse 638 101.629 Raste pozitive Vdekje 11 Pozitiviteti rasteve Të shëruar 1.72% 14 Raste aktive 428"

Më Shumë

Akademi përkujtimore për Rifat dhe Muharrem Dina

Në kujtim të veprimtarëve të çështjes kombëtare, me rastin e 25 vjetorit të rënies së dëshmorit të UÇK-së, Rifat Dina – “Xha Jaho”, dhe...

Goditet nga vetura burri i Shkurte Fejzës /FOTO

Para pak çastesh një veturë po raportohet se e ka goditur Hajrush Behlulin, bashkëshortin e Shkurte Fejzës. https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ Një fotografi është publikuar nga Indeksonline, ku bashkëshorti...

Lajmet e Fundit