20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

1187 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Edhe 1187 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në vend.

Në 24 orët e fundit janë realizuar 3022 testime që i bie se gati 40% e tyre kanë rezultuar pozitivë.

Fatmirësisht nuk është shënuar asnjë vdekje, derisa janë shëruar 613 persona.

Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 185 persona.

Numri i rasteve aktive në vend ka arritur në 9820.

Më Shumë

“Dardanët” në Prizren e presin Zvicrën dhe Danimarkën

Kombëtarja A e Kosovës prej 19 korrik e deri më 05 gusht do të zhvilloj katër ndeshje në kuadër të parakualifikimeve për FIBA EuroBasket...

Neymar kontaktohet nga Guardiola

Mes tensioneve në rritje mes Neymarit dhe Paris Saint-Germainit, si me tifozët ashtu edhe me drejtuesit e klubit, futbollisti mund të largohet në afatin...

Lajmet e Fundit