13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Greqi: Helikopteri ia merr jetën 21 vjeçarit

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur mbrëmjen e së hënës.

Një 21 vjeçar ka mbetur i vdekur pasi që ka rënë në helikën e bishtit të një helikopteri.

Ngjarja tragjike ka ndodhur një pistë private për uljen e helikopterëve në Athinë.

Raportohet se dy vëllëzër britanikë kishin udhëtuar nga Mykonos në Athinë.

Në momentin që ata zbritën në pistë, njëri prej tyre përfundon në helikën e helikopterit duke u masakruar për vdekje në sytë e vëllait të tij.

Për këtë ngjarje është vënë në pranga piloti i helikopterit, i cili akuzohet për vrasje nga pakujdesia, ndërsa dy punonjës të tjerë janë shoqëruar në polici për këtë rast.

Më Shumë

Ronaldo do të kthehet në Evropë

  Ylli portugez Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga klubi Al-Nassr gjatë kësaj vere. Portugezi thuhet se është lodhur nga koha e tij në Arabinë Saudite...

Bordi i FMN-së miraton marrëveshjen me Kosovën

Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi një marrëveshje në vlerë prej 80.12 milionë SDR (rreth 100 milionë euro) dhe një RSF në shumën prej 61.95...

Lajmet e Fundit