-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

15-vjeçari shqiptari vrar në SHBA, familja: Fajtori ende i lirë

kristjanKristjan Ndoj, 15-vjeç u qëllua për vdekje në 15 mars të këtij viti, në një rrugë pranë një shtëpie në Agawam Trail të qytetit Shelton, Connecticut, ndërkohë që ishte duke shkuar me biçikletë tek një miku i tij për ta takuar.

Djaloshi shqiptar mori plagë të rënda në kokë dhe në këmbë, nga të shtënat që erdhën nga pylli aty afër. Pesë ditë më vonë ai ndërroi jetë.

Menjëherë pas plagosjes, policia nisi hetimet për të zbardhur ngjarjen. Gjyshja e 15-vjeçarit deklaroi se ky i fundit kishte marrë disa kërcënime përpara se të plagosej për vdekje.

Policia ishte në dijeni për këtë informacion, ndërkohë që kishte nisur hetimet, por besonte se kjo nuk kishte lidhje me vrasjen e djalit.

Sot, 3 muaj pas vrasjes gjyshja Franga Ndoj, nipi i të cilës u qëllua për vdekje në mars, qëndron ende me një fotografi në duar të nipit, me lot në sy.

“Unë nuk jam ndjerë mirë; muajt e fundit kanë qenë tepër të vështirë”, tha ajo. “Unë mendoj se ata e dinë se kush e bëri atë, por ata nuk tregojnë asgjë. Do të ishte më mirë në qoftë se ne do ta dinim se çfarë ka ndodhur në të vërtetë”.

Sipas familjarëve është e pamundur, se si në një vend aq të populluar, mund të vrasësh lehtësisht një njeri dhe të vazhdosh të jesh i lirë. Hetimet vazhdojnë, ndërkohë që policia ende nuk ka asnjë pistë, apo as një të dyshuar.

Më Shumë

Rritet numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në një xhami që kishte në shënjestër policët në...

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Lajmet e Fundit