31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Burri në Mamushë i bën për spital gruan dhe vajzën, ato thonë se nuk ndihen të rrezikuara nga ai

Një rast i dhunës në familje është raportuar mbrëmë pas mesnate në Mamushë, ku një burrë ka sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe vajzën e tyre të mitur.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se gjithçka ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshjeje mes çiftit, e më pas situata ka eskaluar në dhunë fizike.

Sinjali mëson se gruaja dhe vajza e mitur fillimisht janë dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare  e më pas në Emergjencën e Spitalit në Prizren për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor.

 

 

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit, i cili ka sugjeruar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt, pasi që viktimat kanë deklaruar se nuk ndihen të rrezikuara nga i dyshuari.

Më Shumë

Demolohet dhe mbushet me bërllok parku i Korishës së Prizrenit i cili u përurua vetëm tri javë më parë

Më 28 qershor, Komuna e Prizrenit, e kishte përuruar një park me plot ulëse dhe lodra nën bjeshkët që rrethojnë Korishën. Por, ajo që ka...

Carlos Alcaraz shkatërron Djokovicin për ta fituar për herë të dytë Wimbledonin

Carlos Alcaraz ka shkatërruar tenistin me sjellje më të ndyrë në histori të këtij sporti, Novak Djokovic, për të triumfuar për herë të dytë...

Lajmet e Fundit