18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Ilir Meta përfundon sot mandatin e presidentit: Ishte nder dhe privilegj për mua, uroj më të mirën për atdheun tonë

Ilir Meta sot përfundon mandatin e tij si president i Shqipërisë, ku këtë pozitë do t’ia dorëzoj presidentit Bajram Begaj.

Përmes një postimi në Facebook, Meta ka shprehur mirënjohjen e tij për qytetarët duke u uruar këtyre të fundit më të mirën.

“Ishte një nder dhe privilegj i jashtëzakonshëm të shërbeja këto pesë vite si President i Republikës të Shqipërisë. Uroj për atdheun dhe kombin tonë më të mirën! Paqe dhe mbarësi për çdo familje shqiptare! Zoti e bekoftë Shqipërinë”, ka shkruar Meta.

Parlamenti do të mblidhet sot në orën 18:00 për ceremoninë e betimit të Begajt. Pas betimit dhe fjalës para deputetëve, ceremonia pritet te zhvendoset në një tjetër godinë, atë të Presidencës.

Në orën 19:30 Ilir Meta do presë pasardhësin e tij për ti dorëzuar simbolikisht çelësat e institucionit që ai do drejtojë për 5 vite. /Telegrafi/

A mund të jetë ndeshja e radhës e Messi-t kundër CR7?

Tifozët e Inter Miami u përballën me zhgënjim teksa panë skuadrën e tyre të humbte në finalen e Open Cup dhe mungesa e Lionel...

Hovenier: Sulmuesit serbë nuk i siguruan vet armët, ka struktura

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeff Hovenier, në një intervistë për mediumin anglez BBC ka thënë se prapa sulmeve terroriste ndaj Kosovës...

Lajmet e Fundit