30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Kapet në Vërmicë vetura e vjedhur në Itali në vitin 2019

 

Një veturë ka rezultuar e vjedhur në vitin 2019 në Itali, dje gjatë kontrollit dshe verifikimit në pikën kufitare në Vërmicë.

Vetura drejtohej nga një shtetas i Shqipërisë.

Njoftimi i plotë i policisë:

 

VJEDHJE E VETURES/PKK Vërmicë, 23.07.2022-16:20. Raportohet se gjatë kontrollit dhe verifikimit të veturës qe e drejtonte i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë, në bazë të sistemit ka rezultuar se vetura është raportuar e vjedhur në Itali në vitin 2019. Me vendim të prokurorit vetura është konfiskuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Komuna e Prizrenit pagoi mbi 124 mijë euro për përfaqësim ligjor

Komuna e Prizrenit ka paguar 124,962.19 euro për përfaqësim ligjor në vitet 2020 dhe 2021 sipas organizatës Democracy Plus. D+ ka njoftuar se Komuna e...

Bastisje në dy lokacione në Malishevë

Sot Policia e Kosovës në rajonin  e Malishevës, ka kryer bastisje në dy lokacione të ndara, kryesisht në fshatin Drenoc dhe fshatin Janiq të...

Lajmet e Fundit