16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Tentoi t’i depononte 544 euro, zyrtari i bankës në Prizren dyshoi për falsifikim dhe thirri policinë

Policia e Kosovës në Prizren po heton një rast të dyshimit të parave të falsifikuara.

Deri te trajtimi i rastit erdhi pasi një zyrtar i një banke në Prizren derisa ishte duke pranuar paratë nga një person që po provonte t’i depononte, ngriti dyshime se 544 eurot që po deponoheshin, mund të ishin të falsifikuara.

I njëjti ka njoftuar Policinë e Kosovës, e cila ka konfiskuar paratë, ndërsa rasti po vazhdon të hetohet.

Më Shumë

“Ec Ma Ndryshe” kërkon që të hetohet rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren

Rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren ka ngjallur shqetësime dhe kërkesa për hetim penal, duke përfshirë një sërë institucionesh dhe aktorësh. "EC Ma Ndryshe"...

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Lajmet e Fundit