13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Vjedhje në Lubizhdë të Prizrenit

Një shtëpi ka qenë cak i hajnave  në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.

Persona të panjohur kanë hyrë brenda saj dhe kanë arritur që të marrin një sasi të konsiderueshme të stolive të arit.

Rastin e ka denoncuar në polici pronarja e shtëpisë, sipas të cilës vlera e dëmit të shkaktuar kap vlerën e rreth 15 mijë eurove.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë kryer ekzaminimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit dhe çojnë në identifikimin e personave të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vjedhje e rëndë’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

Më Shumë

Gjykata e dënon avokatin Esat Gutaj me 500 euro gjobë për mungesën në seancë,

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, gjykatësja Raima Elezi ka dënuar me 500 euro gjobë, avokatin Esat Gutaj, se nuk ka respektuar ftesën...

Nis gjobitja e lokaleve për duhanpirje

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka kërkuar dje nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë që të merren masa rigoroze kundrejt...

Lajmet e Fundit