1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Afër 10 mijë raste aktive me COVID-19

Aktualisht janë 9 mijë e 926 raste aktive me COVID-19.

Të dhënat e fundit treguan për 1 mijë e 834 raste te reja, ndërkohë që një person ka vdekur nga koronavirusi.

Janë shëruar 1 mijë e 401 qytetarë.

Më Shumë

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Lajmet e Fundit