22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Parashikimi i motit për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjithashtu do ketë edhe ngritje graduale të temperaturave.

 

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjesme shpejtësi 1-7 m/s”, njofton IHMK.

Më Shumë

Lajmet e Fundit