33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Afër 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 987 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin.

Sipas statistikave të përgjithshme të policisë, gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 21 aksidente me të lënduar dhe 34 me dëme materiale, përcjell Klankosova.tv.

Në 24 orët e fundit gjithashtu janë arrestuar 22 persona dhe 13 janë dërguar në mbajtje.

gjobat

Më Shumë

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, si institucion i parë shte­të­ror, publik e laik, mban për datë të themelimit të saj 10 korrikun e vitit 1920....

Magjike: Ujëvarat e Lubinjës së Poshtme të Prizrenit

Këto janë ujëvarat e fshatit Lubinjë e Poshtme të Prizrenit që ka natyrën më të bukur në Kosovë e ujin e pastër kristal. Ndiqeni kronikën...

Lajmet e Fundit