23.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Ahmeti: Prizreni, të ndjekë shembullin e Prishtinës

ahmeti ne pzLëvizja Vetëvendosje ka organizuar tubim me qytetarët e lagjes “Ortokoll” në Prizren.

Nënkryetari i VV-së, Shpend Ahmeti,tha se me 8 qershor qytetaret e Prizrenit, duhet ta ndjekin shembullin e Prishtines.
“Në mbarë Kosovën të përçojmë mesazhin se alternativa jonë duhet të triumfojë për ndryshime të mëdha që të kemi një jetë normale”, tha Ahmeti, transmeton TVPZ.

Në këtë tubim qytetarët janë ftuar të dalin në zgjedhje dhe që të votojnë Lëvizjen Vetëvendosje si dhe kandidatët e listës për deputetë nga Prizreni./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjinden tri mjete shpërthyese në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjetjen e tri mjeteve shpërthyese në Dejnë të Rahovecit. “Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit