15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

AKR: S’ka koalicion me LDK-në në Prizren

AKR-new logoAleanca Kosova e Re dega në Prizren, përmes një kumtese, ka demantuar sot lajmin për një koalicion me LDK-në sa i përket balotazhit të 1 dhjetorit për zgjedhjen e kryetarit të Komunës së Prizrenit.

“AKR dega në Prizren nuk ka bërë koalicion me LDK-në sepse ne parimisht dëshirojmë dhe jemi neutral në balotazh, d.m.th dega e AKR-së në Prizren nuk e përkrah LDK-në dhe as një parti politike në zgjedhjet e 1 dhjetorit.

Por disa anëtar të kryesisë dhe disa nga kandidatët e listës për Asamble Komunale në mënyrë individuale të pamvarur nga AKR-ja si qytetar të Prizrenit e mbështesin LDK-në në balotazh, gjë e cila është e drejt elementare e tyre dhe nuk guxon të cënohet qoftë medialisht apo të manipulohet politikisht”, thuhet në kumtesë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Erdogan e nderon Halil Kastratin me “Çmimin e Mirësisë”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka nderuar me “Çmimin e Mirësisë”, drejtorin e Shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastratin. Kjo u bë...

Lajmet e Fundit