17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Aktakuza ndaj “Grupit të Drenicës”, proces dëmtues për Kosovën

Burim Ramadani AAKLidhur me aktakuzën e ngritur nga prokurori ndërkombëtar i Misionit të EULEX-it, Maurio Salustro ndaj “Grupit të Drenicës”, ka ngjallur reagim edhe nga partia e Ramush Haradinajt.

Deputeti i AAK-së, Burim Ramadani është shprehur i shqetësuar duke thënë se kjo që po u bëhet ish-luftëtarëve të UÇK-së, është e padrejtë.

Sipas tij, aktakuza ndaj “Grupit të Drenicës” është një proces dëmtues për të kaluarën dhe të tashmen e Kosovës. Ndjekja e të ashtuquajturave Krime të Luftës nuk ka asnjë kuptim në këtë raste të tilla.

“Sidoqoftë, jam i bindur se drejtësia nuk duhet të vonohet dhe që e vërteta duhet të del në shesh sa më shpejtë. Mbrojtja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës vazhdon të bëhet gjyqeve.

Lufta e pastër clirimtare e Kosovës nuk mund të gjykohet as dënohet. Do të jetë përherë e arritura më e madhe e popullit shqiptar të Kosovës. Do të jetë përherë krenaria e shqiptarëve të Kosovës”, ka shkruar Ramdani në rrjetin social, Facebook.

Më Shumë

Ku do të mbahet Eurovision 2023?

Eurovision Song Contest 2022 ishte një nga edicionet më emocionuese të Eurovizionit. Jo vetëm që Sam Ryder i dha fund rekordit të gjatë të...

Arrestohen dy të mitur për armëmbajtje pa leje në Suharekë

Dy të mitur janë shoqëruar në stacionin policor pasi që gjatë kontrollit të tyre është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 10 fishekë dhe...

Lajmet e Fundit