6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Alarmante: Sot një litër vaj 3.49 euro

Vazhdojnë të rriten me të madhën çmimet në Kosovë, në të gjithë artikujt ushqimor.

Dje një litër vaj ishte 2.29 euro, ndërsa sot 3.49 euro.

Ndërkaq në disa markete të mëdha nuk gjendet as miell.

“Në marketet tona aktualisht s’gjendet as dhe një kilogram miell. S’kam blerë as për vete”, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7, afaristi Ramiz Kelmendi, pronar i ETC-së.

Më Shumë

Hasani: Vendosja e emrave shqip për fëmijët sot është detyrë kombëtare e çdo shqiptari

Ish-i burgosuri politik Nait Hasani,  ka treguar edhe me çfarë pasoja janë përballur personat të cilat kanë pasur emra me identitet kombëtar e po...

Dyqind mijë dollarë në muaj nuk sjellin lumturi në fytyrën e Kim Kardashianit – 42 vjeçarja shihet e mërzitur pas finalizimit të divorcit me...

Kim Kardashian dukej e tensionuar të hënën pasdite teksa mbërriti në atë që dukej si një konferencë familjare pas përfundimit të divorcit të saj...

Lajmet e Fundit