25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Anëtari i R.E.M. pëson sulm, fansat mbledhin 82 mijë dollarë për të

Fansat kanë dalë në ndihmë të multi-instrumentalistit Scott McCaughey pasi ky i fundit ka pësuar sulm.

McCaughey kishte shkuar nëpër turne me R.E.M. që nga viti 1994 deri më 2011.

Gruaja e tij tani ka hapur një faqe GoFundMe për të ndihmuar me shpenzimet e faturave të tij mjekësore, si dhe për terapinë ekstensive fizike dhe të të folurit që atij do t’i duhet në të ardhmen.

Në ditën e parë të hapjes së kësaj faqeje, fansat kanë mbledhur afër 82 mijë dollarë

Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik për shpronësimin e pronës së paluajtshme

Nën organizimin e Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, të martën në sallën e Kuvendit Komunal në Rahovec është mbajtur dëgjimi publik me...

Kurti: Granti i përgjithshëm për komunat për vitin 2024 kap shumën prej 284.7 milionë euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke mbajtur takim me kryetarët e komunave. Ai në këtë mbledhje tha se granti i përgjithshëm për komunat për...

Lajmet e Fundit