11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Anton Quni më i votuari i LDK-së në Prizren

Të dielën u mbajtën zgjedhjet në vendin tonë, sovrani vendosi për ndryshim dhe përfaqësuesit e tyre.

E para në këtë komunë doli Lëvizja Vetëvendosje, derisa LDK e dyti, pasuar nga PDK, AAK e Nisma.

Derisa KQZ kanë publikuar rezultatet preliminare, tashmë jo zyrtarisht janë publikuar edhe votat e kandidatëve për deputetë.

Këto janë rezultatet preliminare për kandidatët e LDK-së në Komunën e Prizrenit.

Sipas kësaj liste më të votuarit janë:

Më Shumë

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Lajmet e Fundit